معماری و طراحی داخلی مدرسه در کشور آلمان

معماری و طراحی داخلی مدرسه در کشور آلمان


: 3530

معمار: Datscha Architekten

موقعیت: آلمان

سرپرست معماری: Peter Donn

تیم طراحی:Simone Knapek, Adrian Leitoiu, Levin Koch, Stefan Storz, Dilara Orujzade, Laura Fabijanic, Diana Keppler, Sabine Kugler

سال: ۲۰۱۷

عکاس:Stephan Baumann

این مدرسه و مرکز اجتماعات در کشور آلمان واقع شده است. 

ساختمان "3 در ۱" که شامل مدرسه ابتدایی با امکانات ورزشی، یک مهد کودک و یک مرکز اجتماعات است و هدف از این پروژه فراهم کردن یک فضای آموزشی و فرهنگی برای همه گروه های سنی و اجازه همکاری و تعامل بین آنها هست. مجتمع ساختمان حیاطی داخلی دارد که بخشی از آن به یک مهدکودک و مدرسه ابتدایی تعلق دارد و بخش دیگر خارج از ساعات مدرسه نیز باز است و در دسترس عموم قرار دارد و همچنین از آن به عنوان محوطه بازی استفاده می شود. سه قسمت، در ساختمان های مستقل طراحی شده اند اما با ساختمانی ارتباطی، همانند ردیف درختان، به یکدیگر متصل اند که فضای تفریحی اضافی و همچنین چشم اندازی خوب به محیط شهری دارد.

اجزای مدرسه برای  12 کلاس طراحی شده که در  سه طبقه، گروه بندی شده اند.این مدرسه شبانه روزی همچنین یک کتابخانه دانش آموزی و کافه تریا دارد. مهدکودک نیز دارای ۶۰ فضا است. امکانات مرکز اجتماعات شامل  باشگاه اجتماعی و یک کافه عمومی در طبقه همکف و یک سالن ایونت با یک استیج، بک استیج و همچنین آشپزخانه طبقه اول آن قرار دارد. ساختمان بر اساس استاندارد های استفاده از انرژی های منفعل طراحی شده است. این مجتمع عمدتا از بتن پوشیده شده و نمای آن دارای پوسته آجری با آجرهای رنگی است. پنجره ها با عناصر بتنی روشن طراحی شده اند. همچنین طراحی داخلی مدرسه با استفاده ار گچ سفید، بتن، موزاییک و لینو های رنگی برای کف انجام شده که مبلمانی از جنس چوب کاج این طراحی را تکمیل می کند.

در ادامه با ما برای دیدن تصاویر و پلان ها همراه باشید.

آدرس ارتباطی ما

تماس با ما

 18 نوفمبر ، 48 طريق ، مبنى 1/397 ، الطابق الثاني ، رقم 201 ، سلطنة عمان صندوق بريد: 103 صندوق بريد: 264
اتصل بالرقم:
96879227232+
96895596287+
96878466632+
info@thirdlook.org

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن